Adrese

Krišjāņa Barona iela 34, Rīga, LV-1010

Skatīt kartē

mājaslapas, kas sniedz rezultātus

UX dizains

Tā kā cilvēki bieži vien jauc 2 līdzīgus terminus, tad noskaidrosim ko no īsti nozīmē UX (lietotāju pieredzes) dizains un UI (lietotāju interfeisa) dizains. Tie ir divi savstarpēji saistīti, bet tomēr atšķirīgi jēdzieni, kas ietver dažādus aspektus mājaslapas vai lietotnes izstrādē un lietotāju iesaistīšanā.

UX pret UI dizainu

UX dizains

UX dizains fokusējas uz lietotāju pieredzi un to, kā lietotājs mijiedarbojas ar mājaslapu vai lietotni. Tas ietver vairākus aspektus, kas ietekmē lietotāja uztveri un iesaistīšanos:

  • Lietotāju izpēte: UX dizains sākas ar lietotāju pētījumu, kur tiek iegūta izpratne par lietotāju vajadzībām, mērķiem un prasībām. Tas ietver lietotāju intervijas, aptaujas, user personas (lietotāju personu) izveidi un citas metodes, lai iepazītos ar mērķauditoriju.
  • Lietotāja plūsma: UX dizains cenšas nodrošināt, lai lietotājiem būtu ērti un viegli sasniegt savus mērķus, izmantojot mājaslapu vai lietotni. Tas ietver izkārtojumu, navigāciju un satura organizāciju, lai nodrošinātu pareizu informācijas plūsmu un vadītu lietotājus pa vajadzīgo ceļu.
  • Izmantojamība: Labs UX dizains novērš šķēršļus un padara lietotāju mijiedarbību ar mājaslapu vai aplikāciju vienkāršu un intuitīvu. Tas ietver labu izkārtojumu, skaidrus norādījumus, viegli saprotamas ikonas un intuitīvu navigāciju.

 

UI dizains

UI dizains fokusējas uz lietotāju interfeisu (jeb saskarni), vizuālo izskatu un interaktīvo dizainu, kas padara mājaslapu vai aplikāciju vizuāli pievilcīgu un pieejamu lietotājiem:

  • Izskats un saziņa: UI dizains nodrošina estētiski pievilcīgu dizainu, izmantojot krāsas, tipogrāfiju, attēlus un grafikas elementus. Tas arī ietver veidu, kā informācija tiek attēlota un saziņa ar lietotājiem, piemēram, pogas, veidlapas un interaktīvus elementus.
  • Interaktīvais dizains: UI dizains nodrošina interaktīvus elementus (mikrointerakcijas blokos), kas ļauj lietotājiem mijiedarboties ar mājaslapu vai aplikāciju. Tas ietver animācijas, pārejas efektus, pogas un citas interaktīvas funkcijas, kas veicina lietotāju iesaistīšanos.
  • Konsistence un standarti: UI dizains cenšas ievērot dizaina standartus un konsistenci, lai lietotājiem būtu skaidra un vienota pieredze. Tas ietver konsistentu izkārtojumu, krāsu palešu un ikonu izmantošanu, kas atbilst nozares standartiem un padara lietotāju pieredzi pārredzamāku.

Kopumā UX dizains fokusējas uz lietotāju pieredzi un funkcionalitāti, savukārt UI dizains uzmanību pievērš vizuālajam dizainam un interaktīvām funkcijām. Lai sasniegtu labu lietotāju pieredzi, ir svarīgi apvienot gan UX, gan UI principus un nodrošināt harmonisku mijiedarbību starp funkcionalitāti un estētiku.

Kā uzlabot UX dizainu: Veidi, kā padarīt jūsu mājaslapu lietotājam draudzīgāku

UX dizains (lietotāju pieredzes dizains) ir būtisks faktors, kas ietekmē mājaslapas veiksmīgu darbību un lietotāju iesaistīšanos. Labs UX dizains veicina pozitīvu lietotāju pieredzi, palielina mājaslapas konversiju un atgriež lietotājus atkārtoti. Šajā rakstā apskatīsim dažus veidus, kā uzlabot UX dizainu un padarīt jūsu mājaslapu lietotājam draudzīgāku.

Lietotāju izpēte

Sāciet ar izpēti par savu mērķauditoriju. Izmantojiet analītiskos rīkus un lietotāju aptaujas, lai iegūtu izpratni par to, kā lietotāji mijiedarbojas ar jūsu mājaslapu. Šāda informācija palīdzēs jums izveidot lietotājam pielāgotu dizainu, kas atbilst viņu vajadzībām un uzlabo lietotāja pieredzi.

Intuitīva navigācija

Veidojiet skaidru un viegli saprotamu navigācijas sistēmu. Izmantojiet loģisku izkārtojumu un redzamas saites, kas palīdzēs lietotājiem atrast vajadzīgo informāciju ātri un bez liekas meklēšanas. Izvairieties no pārāk sarežģītiem izkārtojumiem un nodrošiniet, ka mājaslapas struktūra ir loģiska un viegli pārlūkojama.

Pielāgoti satura elementi

Piesaistiet lietotāju uzmanību, izmantojot vizuālus elementus, kas atbalsta jūsu zīmolu un nodrošina lietotājam labāku pieredzi. Izvēlieties krāsu paleti, tipogrāfijas stilus un attēlus, kas atbilst jūsu zīmola identitātei un izraisa emocionālu saikni lietotājiem ar zīmolu.

Reakcijas laiks un ielādes ātrums

Lietotāji novērtē vietnes ātrumu. Nodrošiniet, lai jūsu mājaslapa ielādētos ātri un reaģētu uz lietotāja darbībām bez liekas gaidīšanas. Optimizējiet attēlus, samaziniet servera atbildes laiku un novērsiet pārmērīgi smagu saturu, kas var palēnināt mājaslapas ielādi.

Responsīvs dizains

Ņemiet vērā mobilo ierīču lietošanu paradumus, jo arvien vairāk lietotāju piekļūst mājaslapām ar mobilo ierīču palīdzību (šobrīd vidēji virs 50%). Nodrošiniet, lai jūsu mājaslapa būtu responsīva un saturam pielāgotu izkārtojumu dažādos ekrānu izmēros. Tas nodrošinās lietotājiem ērtu pieredzi neatkarīgi no ierīces, kuru tie izmanto.

Vadība uz mērķi

Optimizējiet savu mājaslapu tā, lai tā vadītu lietotājus uz vēlamajiem mērķiem, piemēram, pirkumu veikšanu vai kontakta veidošanu. Izmantojiet izcelšanas pogas, saiti un vizuālos elementus, lai piesaistītu uzmanību un veicinātu lietotāju iesaistīšanos.

Testēšana un analītika

Veiciet regulārus testēšanas procesus un analīzi, lai novērtētu, kā lietotāji mijiedarbojas ar jūsu mājaslapu un kādi ir konversijas rādītāji. Izmantojiet šo informāciju, lai veiktu nepieciešamos pielāgojumus un uzlabotu savu mājaslapu.

Pareizi izstrādāts UX dizains palīdz uzlabot lietotāju pieredzi, palielina konversijas rezultātus un veicina ilgtermiņa attiecību veidošanu ar klientiem. Izmantojiet šos ieteikumus, lai padarītu savu mājaslapu lietotājam draudzīgāku un veicinātu jūsu uzņēmuma digitālo klātbūtni.

Sazinies ar mums

Sniegsim Tev nepieciešamo konsultāciju!

Es palīdzēšu izvēlēties piemērotāko risinājumu, kā arī sniegšu bezmaksas konsultāciju par jebkuru no Pragmatik pakalpojumiem.

person-image

Krists

Klientu konsultants & projektu vadītājs +371 25377773 info@pragmatik.lv
cta-bubble